Uudised

Auveresse rajatav Enefit on saavutamas oma kõrgust

Meie tööd algasid oktoobris 2021 retordihoone 5 meetri sügavuste süvendite ja tootmishoone pinnasel põranda rajamisega. Kuna Enefit keemiatööstuses hakkab toimuma keeruline õli tootmisprotsess, mille tarbeks on vaja mitmeid seadmeid, toimub nii kõrgetel temperatuuridel kuumutamine, niiskuse ja aurude eraldamine, tuli meil rajada hulk erilisi aluseid ja tugesid.

Meie jaoks jagunes töövõtt kaheks osaks- retordihoone kus toimub põhiline õli tootmisprotsess ja turbiinihoone, kust käib kuuma tootmisprotsessi jahutamine. Retordihoones oli silmapaistev kindlasti kolme tasapinnaga 18 meetri kõrguseni küündiv seadme alus kuni kahe meetri paksuste laeplaatidega, 18 meetri kõrgused seadmeruumide seinad, 63 meetri kõrguseni küündiv trepikoda. 2022 aasta kevadest alustasime ka turbiinihoone rajamisega koos jahutusvee kanalite ja basseinidega. Ka turbiinihoonel oli oma turbiinilaua alus. Turbiinihoones oli ka märkimisväärses mahus betoonelementide paigaldust, kokku ligi 500 elementi, neist suuremad ligi 20 meetri pikkused ja kaalult üle 10 tonnised.

Meie poolt on rajada jäänud veel põhiprotseduure toetavad tehnilised rajatised- alajaamad, traforuumid ja muud tehniliste seadmete ruumid.

Täname tõhusa koostöö eest tellijat Eesti Energia, peatöövõtjat Maru Ehitus, Maru Betoonitööde meeskonda, kõiki koostööpartnereid ja materjalide tarnijaid.