Uudised

Taas on käimas Aasta Betoonehitise konkurss.

Taas on käimas Aasta Betoonehitise konkurss, kus tänavu oleme meie esindatud suisa kolme objektiga: Tammsaare tee 56 büroohoone, Pöörise elamupiirkond ja Radisson RED hotell Helsingis.

Tammsaare tee 56 @USRE poolt arendatud kaasaegse ja moodsa büroohoone valmimisel oli meie korraldada konstruktiivne projekteerimine ja kogu betooni- ja karkassitööde tervik. Monoliitbetoonist avatud planeeringuga karkass võimaldab hoonet pika kasutusea jooksul vastavalt vajadusele kohendada, betoonpindasid on eksponeeritud nii välisrajatistes, parklas kui büroohoone tüüpkorruste lagedes.

Pöörise kvartalis oleme arendaja @TTP-le aastate jooksul rajanud kõikide hoonete betoonpõrandad, neljale hoonele vundamendid ja parkimismaja põrandad. Kuigi pealtnäha on hooned täpselt ühesugused, on siiski iga projekt olnud oma väljakutsetega, vundamentide rajamistingimused on olnud erinevad, ligipääsuteed ja elanike poolt kasutuses olevate hoonete vahel tööde korraldamine on iga kord toonud kaasa erinevad väljakutsed, ja juba erinevatel aastaaegadel samade tööde tegemine erineb omavahel.

Vuorikatu 24 aadressil asuv Radisson RED hotell Helsingis näitab ilmekalt meie pikaaegset tegevust meie teises kodulinnas Helsingis. Antud hoone rajati südalinna endise ajaloolise Helsingi ilmajaama-  Säätalo asemele, kusjuures hoone asub kitsal tupiktänaval, pidevalt avatud olnud algkooli ja eluhoone vahel kauni Kaisaniemi pargi servas. Hotelli tehnilised ruumid, Soomes kohustuslik varjumisruum ja hotelli teenindamiseks rajatud liitumine kesklinna autotunneliga rajati ligi kolme korruse ulatuses kaljusse piigatud ja lõhatud süvendisse, kusjuures on ka maa alused ruumid eri tasapindadel. Hoone monoliitse karkassi rajamisel lähtusime tellijalt ja arhitektilt tulnud selgetest juhistest. Hoone karkass koosneb maapealses osas kandvatest trepikoja- ja liftišahtidest, ning monteeritavatest vaheseintest. Vahelaed on monoliitsest betoonist, duširuumide osas süvendatud ning perimeetril fassaadi vajumite vältimiseks jäigastava servatalaga. Valminud hoone siseruumides on meie kätetööd eksponeeritud ratsionaalselt, põnevamad maa-alused konstruktsioonid jäävad tavakülastajatele kahjuks varjatuks.

Varasematel aastatel oleme osalenud aasta Betoonehitise konkursil mitmete märgiliste objektidega. 2013 aastal olime osalised peaauhinna pälvinud Ülemiste liiklussõlme valmimisel, meie rajada oli ligi kilomeetri jagu tugimüüre ja Tartu maantee viadukti kandesambad. 2014 aastal osalesime konkursil Pirita tee 26 kortermajaga. 2016 rajasime arhitektuurse fassaadilahenduse eriauhinna pälvinud Karl Storz Video Endoskoopia tootmis ja büroohoone betoonkarkassi ja põrandad. 2016 osalesime lisaks ka Tartu Lydia hotelliga, kus meie lahendada ja rajada oli maa aluste korruste monoliitsed veekindlad betoonkonstruktsioonid. 2017 osales konkursil Tallinna trammiliini taristu kus meie rajasime Lennujaama trammipeatuse oma õhulise varikatuse ja peatuse esise väljaku mustast betoonist erivormid. 2018 aastal pälvisime peaauhinna Eesti Kunstiakadeemia uue peahoone rajamise eest ning eriauhinna Roseni 9/11 hotell-korterelamu- büroohoone eest. EKA uus peahoone ühendab endaga kaasaegseks koolimajaks eri ajastutel rajatud tööstushoonete etapid, hoones on eksponeeritud kandekarkassiks olevat monoliitset betooni nii seintes, postides kui lagedes, nii välisrajatistes kui hoones sees. Roseni 9/11 hoones on punasest betoonist lauamustriga monoliitseid pindasid, võlve, treppe, poste, seinasid ja lagesid. 2019 aastal osales konkursil Utilitase  Mustamäe CHP hoone, mis näitab et ka tööstushoone konstruktsioonid võivad olla esteetilist elamust pakkuvad. 2021 olime esindatud Merko poolt rajatud Lahekalda korterelamutega kus rajasime hoonete vundamendid ja monoliitsed esimese korruse kandekonstruktsioonid. 2022 aastal andsime oma panuse Aasta Betoonehituise auhinna pälvinud Järve tornide valmimisel, meie rajasime hoonete betoonpõrandad, panduse ning tehnilise varjualuse. Samuti rajasime konkursil osalenud Kalaranna kvartali ligi 8000m2 betoonpõrandaid.

Aasta Betoonehitise konkursilt auhindade saamine ei ole meie jaoks kindlasti peamine eesmärk, kuid samas täname ja tunnustame Eesti Betooniühingut kes järjepidevalt betoonehituse propageerimise ja tutvustamisega on tegelenud ning soovime edu kõikidele tänavustele nominentidele!