Uudised

Maru Betoonitööd on keskendunud tehniliselt keerukatele lahendustele

Maru Betoonitööd OÜ objekte ei ole küll tänavuse aasta Betoonehitise konkursi nominentide seas, kuid põnevaid tegemisi on ettevõttel rohkemgi kui tavapäraselt. Tehnoloogiliselt keerukatele ja vastutusrikastele betoontöödele spetsialiseerunud ettevõte teostas mullu töid 78 objektil Eestis ja Soomes. 2021. aasta põnevamatest objektidest võib välja tuua Tartu Ülikooli Kliinikumi meditsiinilinnaku M-korpuse, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Y-korpuse, Vanasadama Admirali silla, Raatuse perearstikeskuse parkimismaja Tartus, Soomes Music Toweri, Siuntio vabaajakeskuse, Vuorikatu hotelli ja Lyyra büroohoone ehituse.

„Oleme keskendunud keskmisest keerukamatele ja vastutusrikkamatele betoonitöödele, nagu tööstus-, tootmis- ja büroohoonete ning infrastruktuuri ehitised,” tutvustab Maru Betoonitööde juhatuse liige Taavi Varb. „Meie eripära ongi just see, et me ei tee üksikuid monumentaalseid ilusaid betoonist maju, vaid teostame välimuse mõttes tavamõistes vähem atraktiivsemaid, kuid tehnoloogiliselt keerulisi betoonitööde terviklahendusi ning osutame betooni ja karkassitööde kompleksteenust.”

2021. aastal töötasid ettevõtte ligi 200 töötajat kokku 78 objektil, millest 11 asusid Soomes. Hetkel ongi Maru Betoonitööde põhiturgudeks koduturg ja Soome, kuid aeg-ajalt teostatakse töid ka Rootsis. Mahuliselt hõlmasid mullu suure osa objektidest avaliku sektori ning kortermajade põrandaprojektid, neid tehti 45. Betoonkarkassitöid oli 20 , kaheksa tehnilist rajatist ning lisaks neli suuremat projekteerimisobjekti.

Rääkides viimasest kahest aastast, tõdeb Varb, et töötegemine on pandeemia tõttu olnud häiritud, ent samas on meeskond väljakutsetega väga hästi hakkama saanud. „2021. aastal saime palju panustada tervishoiuasutuste valmimisse: koos Nordeconiga tegime Tartu Ülikooli Kliinikumi meditsiinilinnakus nii montaaži- kui ka monoliitbetoonitöid ning koos Merko Ehitusega ehitasime Põhja-Eesti Regionaalhaigla Y-korpust. Haiglate projektid esitavad väljakutse nii oma spetsiifilisusele kui ka seetõttu, et uue ehituse liitmine olemasoleva toimiva haiglaga peab käima nii, et ehitus ei segaks meditsiiniasutuste igapäevatööd.”

Kuigi Maru Betoonitööd ei ole üldiselt kortermajade karkassitöödele spetsialiseerunud, sai mullu Tallinnasse Kiikri 6 hoonele ehitatud kaks korpust koos monoliitbetoonist maa-aluse parklaga. Samuti sai tehtud vundamendi- ja monoliiditöid Lasnamäe Lahekalda elamurajooni kortermajadele. Üks põnevamaid objekte oli aga ajaloolise Hiiumaal asuva Kärdla Rannapaargu kohvik-restorani kõrvale tuleva butiikhotelli betoonitööd.

Täispikka artiklit loe siit: https://www.ehitusuudised.ee/sisuturundus/2022/03/07/maru-betoonitood-on-keskendunud-tehniliselt-keerukatele-lahendustele