Uudised

JUUBEL! Maru Betoonitööd OÜ – 10 aastaga betoonitööde töövõtjast omalahendustega kompleksteenuse osutajaks

Maru Betoonitööd OÜ  alustas tegevust 2011. aastal, mis tähendab, et käesolev aasta tõotab tulla mõnevõrra pidulikum – ehitusturul on toimetatud 10 edukat aastat. Selle aja sisse jääb nii tõuse kui mõõnu, peamiselt siiski tõuse ning 296 ägedat ja õpetlikku objekti 85-le erinevale tellijale Eestis, Soomes ja Rootsis.

Taavi Varb, Maru Betoonitööd OÜ juhatuse liige meenutab, et kui ettevõttega alustati, siis peatöövõtjate jaoks olid nad pigem tavapärased alltöövõtjad, ühed paljudest betooni „lödistajatest“.„Tegime raketisetöid, armeerisime ja valasime betooni nii nagu kümned meie kolleegid ja konkurendid,“ ütleb ta ning märgib, et üsna varsti oli selge, et kliendi vajadustele tuleb läheneda sootuks teisiti. „Olles Maru kontsernis, oli nii meile kui meie sõsarfirmadele selge, et peame keskenduma kliendi tegelikele vajadustele ja pakkuma betoonkonstruktsioonide kompleksteenust.“

See tähendab, et kliendile pakutakse betoonitööde tervikut, mis on eeskujulikult projekteeritud, dokumenteeritud ja terviklikult hallatud. „Kuna ehitusturg on killustatud, hinnasurve kasvav ja konkurents tihe, on viimaste aastate trend, et peatöövõtjad otsivad tihti betoonitöödele tegijat, kes pakuks ainult odavaid töömehi, ise ostetakse materjalid ja tahetakse alltöövõtjate tööd korraldada ning katmata jääb kogu dokumenteerimise ja töökorralduse pool,“ toob Varb välja kurva olukorra. Maru Betoonitööd OÜ eesmärk on tagada, et tellija saaks tegeleda oma põhitegevusega ega peaks sekkuma igapäevaselt betoonitööde nüanssidesse.

Kuna aga tegemist on Maru Betoonitööd OÜ juubeliaastaga, siis on hea vaadata ajas tagasi ning teha väike ülevaade iseloomulikest objektidest, millega on ettevõte seotud olnud.

Täispikka artiklit saab lugeda SIIT.