Uudised

Toompuiestee äärde kerkib kaasaegne büroohoone

Toompuiestee äärde, Endla tn ja Luise tn nurgale kerkib büroohoone, kus rajame koostööpartner Nordecon AS-le kogu hoone betoonkarkassi. Rajame monoliitsed vundamendid ja seinad, vahelaed, väliskooriku, r/b panduse, lisaks teostame betoonelementide paigalduse.

Hoone projekti koostanud arhitektuuribüroo Sweco Projekt AS peaarhitekt Ahti Kooskora on hoone kohta öelnud: „Luise tänaval on efektne vaatekoridor Tõnismäe suunal, millele annab aktsendi Kaarli kirik oma kahe torni ja „roosaknaga“. Juurdeehituse kavandamisel anti uuele mahule tagasiaste ja sellega avatakse vaade Kaarli kirikule. Seda omakorda rõhutatakse Toompuiestee ja Luise tänava nurga lahenduse pööramisega Tõnismäe poole, et avada vaadet veelgi.

Hoone uus esindussissepääs kavandatud Luise tänava ja Toompuiestee nurgale, esindusfassaad näoga Kaarli kiriku suunas. Sissepääs hoonesse on kavandatud otse tänava tasapinnalt, et rõhutada ümbritseva keskkonna jätkuvust ning võimaldada mugavat sissepääsu hoonesse. Hoone juurdeehitus on kavandatud võimalikult madalana, et vähendada visuaalselt kõrgust ümbritsevas keskkonnas.