Uudised

Maru Järvejooksud tulevad ka 2022.aastal

Meil Maru Betoonitöödes on hea meel, et ka tuleval, 2022. aastal oleme koos Maru AS-i, Maru Ehituse ja Maru Metalliga jätkamas koostööd Stamina spordiklubiga Maru Järvejooksude sarja läbi viimisel. Meie koostöö sai alguse juba 2020. aasta Ülemiste järve jooksul ning teist aastat kannab 2021. aastal 20-nda juubelinini jõudnud jooksusari Maru Järvejooksude nime.

Järvejooksude sari sarnaneb Maru kontserniga, keda mõlemaid ühendab pikaaegsed traditsioonid ja mitmekesisus. Ka möödunud aasta oli mõlemale juubelihõnguline: jooksusarjal täitus 20 aasta, Harku järve jooks jõudis 50-nda ja Pühajärve jooks 40-ndat toimumiskorrani. Ka Maru kontsern tähistas 30-ndat juubelit, Maru Metall ja Maru Ehitus jõudsid 20-nda ning Maru Betoonitööd 10-nda sünnipäevani.

Maru Järvejooksude sarja etapid jagunevad kalendris maist kuni augustini ühtlaselt ja on oma pikkustega ka kasvavas järjekorras. Kõige sellega pakuvad sarja etapid jooksusõpradele head motivatsiooni läbi suve harjutada ja võimalust kasutada Maru Järvejooksude sarja ettevalmistuseks sügisele maratonile või poolmaratonile.

Maru Järvejooksude sarja alustab maikuus ümber Harku järve jooks, mis oma ca 6,5 kilomeetrise distantsiga on jõukohane avaüritus kõigile liikumisharrastajatele ning hea kiiruse ja vormi proov tõsisematele jooksusõpradele. Korrapärasemateks treeninguteks kannustab juulikuus toimuv ca 10,6 kilomeetrine Pühajärve jooks ning suve lõpetab augustis toimuv peagi juba 50.-nda juubelit tähistav unikaalne Ülemiste järve jooks.

Sama mitmekesine on ka Maru kontsern, ühendades kinnisvara arenduse ja suuresildelisi PVC halle rajavat Maru AS-i, üle maailma oma toodangut eksportivat metalkonstruktsioone valmistavat Maru Metalli, mobiilseid konteinerlahendusi tootvat Maru MDSC-d, Eestis ja Soomes igapäevaselt tegutsevaid ehituse peatöövõtu ja projekteerimisega tegelevat Maru Ehitust, teraskonstruktsioone paigaldavat Maru THM-i, ja betoonkonstruktsioone ja betoon põrandaid rajavat Maru Betoonitööd.

Maru Järvejooksude unikaalsed jooksurajad kulgevad vaheldusrikastel järve kallastel, mis on hea võimalus veeta meeleolukas suvine päev koos sõprade, töökaaslaste ja koostööpartneritega. Meil on hea meel tõdeda, et meie üleskutsega tuli 2021. aastal kaasa üle 50 koostöpartneri üle  10-st eri ettevõttest. Ülemiste jooksul andsime ka kõige aktiivsemalt üleskutsega kaasa tulnud ettevõttele, Nordecon Betoon tänutäheks auhinnameened. Maru Järvejooksud oli hea võimalus kohtuda oma kolleegidega, keda argises töötempos kas ei näe üldse või kohtud vaid põgusatel töökoosolekutel.

Kuna igal sarja etapil toimuvad ka lastejooksud, on Maru Järvejooksud lustlik ettevõtmine perega aja veetmiseks, tänavu oli jooksuetappidel esindatud ka Maru Ehituse poolt toetav Eesti Suusaliit Maru Mäega, kus loodetavasti said tuule tiibadesse tulevased suusahüppe ja kahevõistluse kangelased.

Hea meelega oleme ka 2022. aastal kaasa aitamas Maru Järvejooksude sarja toimumisele, et pakkuda suvist kaasalöömise rõõmu perede, sõprade, töökaaslaste ja koostööpartnerite ringis. Lisaks harrastus ja tervisejooksu sõpradega koos veedetavale ajale on enda pingutuse kõrval võimalik kaasa elada  ka tõsisemate harrastus- ja tippjooksjate sportilikule mõõduvõtule. Jooksusarjal on sarnaselt lõppenud hooajale rahalised auhinnad iga jooksu ning kogu sarja edukamatele lõpetajatele.

Nii Järvejooksude sari koos oma etappide kui Maru kontserni ettevõtted on pikkade aastate jooksul üle elanud erinevaid väljakutseid, möödunud 2021. aasta oli kindlasti erandlik ja enneolematu, aga samas võime tõdeda, et ühiste pingutustega on kõik võimalik, ligi 500 igal etapil osalenut ning ligi 200 kogu sarja läbinud jooksusõpra koos igal etapil osalenud sajakonna lastejooksudest osavõtjaga on selle selge kinnitus.

Oleme Maru poolt kõik maru tänulikud kõidele jooksusõpradele, kes osalesid Maru Järvejooksude sarja erinevatel jooksudel 2021. aastal ning loodame teie kõigiga kohtuda ka uuel hooajal Maru Järvejooksude sarja erinevatel etappidel 2022 aastal!

Pühapäev, 22.mai – 51. jooks ümber Harku järve (6,6km)

Laupäev, 9.juuli – 41. jooks ümber Pühajärve (10,7km)

Laupäev, 27.august – 50. jooks ümber Ülemiste järve (13,8km ja metsajooks 5km)

Maru Järvejooksude igal etapil toimuvad enne järvejookse ka lastejooksud ja lapsed jooksevad tasuta!

 

Registreerida saab jooksule Stamina lehel.