Uudised

Maru Betoonitööde traditsiooniline jõulukruiis Helsingisse

Käisime Maru Betoonitööd meeskonnaga meie traditsioonilisel „jõulukruiisil“ Helsingis.  Tänavu pidasime „pikkujoulut“ meie poolt rajatud Radisson Red hotellis, Vuorikatu 24. „Jõulukruiis“ on hea võimalus meie projekteerijatel ja eelarvestajatel tutvuda objekti töödega, ehitusmeeskonna liikmetel külastada ettevõtte teisi objekte ja kohtuda kolleegidega, keda igapäevaselt ei näe. Kaks aastat tagasi käisime Vuorikatu 24 objektil vaatamas, kuidas valmisid kaljusse süvendatud keldrikorruse konstruktsioonid ja liitumine Helsingi kesklinna läbiva autotunneliga, eelmisel saime juba oma kõrguse saavutanud objekti katusel linnavaateid nautida, siis tänavu saime juba Jatke poolt üle antud Radisson Red hotelli saunas leili visata ja restoranis koos meie Helsingi kolleegidega „pikkujoulusid“ pidada.

Tavapäraselt külastasime oma töös olevaid objekte. Haahtela Rakennusega koostöös oleme rajamas laborikeskust Espoos. Saime vaadata monoliitbetoonist keldrilae raketise töid, teraspostide, -talade ja jäikuselementide paigaldust, betoonelementide paigaldust ja monolitiseerimise ettevalmistust. Arutasime Haahtel meeskonnaga talviste betoonitööde väljakutseid, kuidas üheskoos tagada töötamiseks normaalsed tingimused, milliseid katmise ja kütmise meetmeid kasutada, kuidas tagada läbikäigu teed ja valgustus.

Fira Rakennusega oleme koos rajatamas spodi ja vabaaja keskust Hybridiarena Espoos Kivenlahtis. Antud objektil saime vaadata, kuidas on rajatud monoliitsed šahtid enne elementide paigaldust, imetleda ligi kümne meetri kõrguste seinapaneelide, 22 tonniste postide ja 25 meetriste TT paneelide paigaldust. Meie külaskäigu ajal oli käimas hokiväljaku põranda armeerimine ning teise korruse paigalvalu põranda betoneerimine.

Käisime ka vaatamas, kuidas näevad meie poolt rajatud betoonkonstruktsioonid valdavalt puitkonstruktsiooniga SRV Rakennuse Woodcity2 objektil Jätkasaaris. Vaatasime, kuidas näevad välja veekindlad keldrikorruse välisseinad ja lihtišahtid, kuidas näevad välja terase ja puitelemente ühendavad betoonist ühendussõlmed ning arutasime koos SRV projektijuhiga betoonkonstruktsioonide rolli puitehituste juures.

Tiheda päeva lõpuks jõudsime teha ka kiire külaskäigu oma Helsingi kontorisse.