Uudised

Maru Betoonitööd ehitab Soomes: olümpiastaadionist metroojaamani

Maru Betoonitööd OÜ juhatuse liige Taavi Varb toob välja Helsingi olümpiastaadioni rekonstrueerimis- ja Soukka metroojaama betoonitööde kõige põnevamad nüansid ning selgitab Soome ja Eesti betoonitööde erinevusi.

Helsingi olümpiastaadioni C-, D-, E- ja F-osa rekonstrueerimise betoonitööd hõlmasid nii staadioni rekonstrueerimist kui ka selle juurdeehitust ning nüüdisajastamist. Kuigi aastail 1934–1938 rajatud staadionit on hiljem mitu korda renoveeritud, oli suurele osale tribüünist senini katus peale ehitamata ja ka tribüünialused ruumid lõpuni välja ehitamata, seega said staadioni nüüdisajastamise ja renoveerimise kõrval nüüd valmis ka kõnealused osad. Staadion avati pärast nelja-aastast rekonstrueerimisprotsessi avalikkusele lõppeva aasta augustis ning seal tehtud tööd pälvisid maineka Finlandia arhitektuuriauhinna.

Maru Betoonitööd OÜ lepingulised tööd algasid staadioni juures 2017. aasta suvel selle jooksuringi all paikneva soojendusringi ning kõrval asuvaid tehnilisi ruume ühendavate maa-aluste tunnelite ehitamisega, kohe alustati ka suures mahus betoonsärkide rajamist.

 

Täispikk artikkel ilmus ajakirjas “Ehitaja” ning veebiversiooni saab lugeda siin: https://www.ehitusuudised.ee/uudised/2020/12/14/olumpiastaadionist-metroojaamani-maru-betoon-ehitab-soomes.